"/> "/> آفرینش پویا - مطالب آذر 1392

آیا میدانید درآمد دولت از واردات خودرو چقدر است ؟

این رقم انقدر زیاد است که شاید باورش برایتان سخت باشد اما باور کردنیست . در بودجه سال 1393 درآمد دولت ناشی از حقوق ورودی خودرو بیش از 1000 میلیارد تومان پیش بینی شده است . البته رقم دقیق آن در لایحه بودجه 1164 میلیارد تومان برآورد شده است . این درآمد گمرکی بالا نشاندهنده میزان بالای گرایش به واردات خودرو و استفاده از خودروی خارجی لوکس در بین مردم می باشد البته ذکر مردم شاید صحیح نباشد و بهتر است بگوییم اقلیت خاصی با درآمدهای بسیار بالا .
از این درآمد بالا چه بخشی به توسعه خودرو سازی داخلی و نوآوری در این بخش اختصاص خواهد یافت . معضلی که در سازمانهای ایرانی بسیار مشهود است همین نوآوری و ایجاد محصولات جدید می باشد . اگر روزی خودرو ساز داخلی خودرویی با کیفیت ، ایمنی ، سرعت و ظاهر فوق العاده شیک بسازد آیا بازهم این گرایش وجود خواهد داشت . بسیاری سوالات دیگر ناشی از این رقم درآمدی توجه ما را به خود جلب کرد که امیدواریم این سوالات چالش برانگیز موجبات توجه به خلاقیت ، نوآوری و ارزش گذاری برای محصولات جدید شود .
طبق آمار ارائه شده از سوی گمرک در هشت ماهه سال جاری رشد 32 درصدی در تعداد خودوری وارداتی و رشد 21 درصدی در ارزش خودروهای وارداتی را شاهد بوده ایم .
قابل ذکر است که تعرفه واردات خودرو به کشور 45 درصد می باشد . اگر بخشی از این درآمد برای خروج خودروهای آلاینده و قدیمی صرف شود و تکنولوژیهای جدید به کشور وارد شود چه نقشی در میزان اشتغال و کسب و کار کشور خواهد داشت .

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 28 آذر 1392    | توسط: محمد خلیفه پور    | طبقه بندی: اخبار و گزارشات ویژه کارآفرینان،     | نظرات()

صندلی فعالی که تناسب اندام شما را حفظ می کند

صندلی فعال شگفت انگیزی که علی رغم ظاهر طبیعی اش بسیار مفید می باشد و به کسی که رویش نشسته اجازه می دهد تا فعالیت داشته باشد و نرمش انجام دهد . در کشورهای اروپایی در محیطهای کار توپهای تناسب اندام طراحی شده است که بهترین جایگزین برای آن این نوع خاص صندلی که به تازگی طراحی شده است می باشد . کارمند یا کسی که در این وسیله نشسته است دائما باید در نشستن دقت داشته باشد و بطرز صحیحی بنشیند تا تعادلش را حفظ کند که این امر در تقویت عضلات فوق العاده اثربخش می باشد . برخلاف توپ تناسب اندام مکانیسم چرخش این صندلی را می توان بطور موقت غیر فعال نمود و محیط دفتر رسمی تر بنظر می آید .
طراحی و تولید چنین صندلی ای با وجود داشتن مهندسین خلاق و مبتکرین فراوان در کشورمان چندان کار دشواری نخواهد بود و در پی آن یک کسب و کار فوق العاده موفقی ایجاد خواهد شد .
کارآفرینی در عرصه سلامت با صندلی فعال

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 28 آذر 1392    | توسط: محمد خلیفه پور    | طبقه بندی: تازه های تکنولوژی،     | نظرات()

کارآفرینی در خانه

با شناسایی یک فرصت کارآفرینی که در منزل قابل راه اندازی باشد و بقولی کارآفرینی در خانه یا راه اندازی یک کسب و کار خانگی شما از مزایای بسیاری برخوردار خواهید شد و یکی از مهمترین آنها که بعد از نظرسنجی بدست آمده صرفه جویی در زمان و پول می باشد .

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 26 آذر 1392    | توسط: محمد خلیفه پور    | طبقه بندی: عكس و فیلم كارآفرینی، كارآفرینی در خانه،     | نظرات()

جدیدترین محافظ چشم در برابر کامپیوتر

این عینک بسیار خاص می باشد و به شیوه ای بسیار جالب از چشم شما در برابر کامپیوتر و اشعه های آن محافظت می کند . این عینک در فواصل زمانی معین چشم شما را مجبور به پلک زدن می کند و به این شیوه همواره چشم شما مرطوب خواهد ماند و علاوه بر این از ورود نورهای مضر به چشم نیز محافظت می کند . این عینک توسط یک شرکت ژاپنی طراحی و تولید شده و لنزهای آن از ورقهای کریستال مایع پوشانده شده است . یک مزیت دیگر این عینک وزن آن است که تنها مقداری از عینکهای معمولی سنگینتر است و می تواند با لنزهای طبی چشم مجهز شود .

فرصت کارآفرینی چشم عینک

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 26 آذر 1392    | توسط: محمد خلیفه پور    | طبقه بندی: تازه های تکنولوژی،     | نظرات()

جایگاه بخش خدمات در تولید ناخالص داخلی در کشورهای مختلف

در این جدول به مقایسه جایگاه بخش خدمات در تولید ناخالص داخلی بین کشورمان و کشورهای مختلف که شامل تعدادی از کشورهای نفتی و آسیایی و غیره می باشد پرداخته است که مطالعه و بررسی آن برای کارآفرینان و کسانیکه قصد راه اندازی کسب و کار دارند سودمند می باشد .


نوشته شده در تاریخ سه شنبه 26 آذر 1392    | توسط: محمد خلیفه پور    | طبقه بندی: اخبار و گزارشات ویژه کارآفرینان،     | نظرات()

مناسب ترین کشورها برای داشتن و ایجاد کسب و کار

مجله فوربس در جدیدترین شماره خود کشورهای جهان را مورد بررسی قرار داده و آنها را رتبه بندی کرده تا در نهایت بهترین کشورهای جهان را برای کسب و کار شناسایی و معرفی نماید .
شاخصهای این بررسی از نظر فوربس عبارتند از : حقوق مالكیت ، نوآوری ، مالیات ، فناوری ، میزان فساد ، آزادی ـ اعم از آزادی شخصی ، تجاری و مالی  ـ خطوط قرمز ، حفاظت از سرمایه‌گذار و عملكرد بازار سهام و بورس .
هشت کشور برتر این فهرست عبارتند از :
1- ایرلند
2- نیوزیلند
3- هنگ کنگ
4- دانمارک
5- سوئد
6-فنلاند
7- سنگاپور
8- کانادا

برای مطالعه بیشتر در مورد کشورها به ادامه مطلب مراجعه فرمایید .

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 24 آذر 1392    | توسط: محمد خلیفه پور    | طبقه بندی: اخبار و گزارشات ویژه کارآفرینان،     | نظرات()

ربات افسانه ای امدادگر برای کمک به افراد

ربات جدید ناسا بعنوان بخشی از یک چالش برای توسعه رباتهای امدادگر طراحی شده است که ظاهری بسیار دوستانه دارد .
شش فوت قد و 275 پوند وزن که با مجموعه ای از دوربین ها و یک شبکه سنسور در سراسر بدن خود را از برخورد با اشیا و موانع جلوگیری می کند . برای آزادی بیشتر و افزایش قابلیت های ربات آن را سه انگشتی طراحی کرده اند تا در بلند کردن اشیا شکننده همچون دست انسان با احتیاط عمل کند .
این نوع افسانه ای ربات به شکل خاصی دوست داشتنی ساخته شده و نگاههای دوستانه ای دارد و پوشش بیرونی آن نرم و قابل انعطاف بوده که ممکن است از راه دور اصلا فکر نکنید که یک ربات باشد .
ربات امداد

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 24 آذر 1392    | توسط: محمد خلیفه پور    | طبقه بندی: تازه های تکنولوژی،     | نظرات()

تفاوت زندگی کارآفرینی با کارمندی

این نقاشی گواه بسیاری مسایل است و دلیلی بر کارآفرین شدن و ایجاد کسب و کار .
شما زندگی کارآفرینی را دوست دارید یا یک عمر کارمندی را ؟

نوشته شده در تاریخ شنبه 23 آذر 1392    | توسط: محمد خلیفه پور    | طبقه بندی: عكس و فیلم كارآفرینی،     | نظرات()

دلایل تغییر شکل استخدام در سال 2014

برای سال 2014 شکل کار و استخدام تغییرات اساسی خواهد نمود و دورکاری و استخدام کارکنان اینترنتی به شدت افزایش خواهد یافت که دلایل بسیاری برای این امر و چرایی گرایش به ان عنوان شده که در زیر آمده است :
1- شرایط مرتبط با بیمه : شرایط خاص و هزینه های بیمه عاملی می باشد تا کارفرمایان از استخدام نیروهای تمام وقت دست برداشته و الویت با استخدام نیروهای غیر رسمی خواهد بود .
2- کار کردن پروژه ای : این شکل که از افراد بخواهیم تا پروژه ای کار کرده بسیار موثر واقع شده و تمرکز بیشتری در انجام کار وجود داشته و کارها سریعتر انجام شده اند .
3- یکسان شدن حقوق زن و مرد : نظرسنجی ها نشان داده اند تفاوت رضایت مردان و زنان از حقوقشان در سالهای جاری هر ساله کاهش یافته و به هم نزدیک شده اند و امسال این تفاوت بین درصد رضایت زنان و مردان به دو یا سه درصد خواهد رسید .
4- مشکلات اقتصادی کسب و کارها : در حال حاضر دنیا شرایط اقتصادی خاصی را تجربه می کند و در چنین شرایط بحرانی امنیت شغلی بسیار کاهش پیدا کرده و رشد کاری نیز کاهش یافته است .
5- سخت گیری برای استخدام : برای استخدام نیز شرایط و آزمون های سختی در نظر گرفته شده و بقولی فیلترهای بسیاری بنیانگذاری شده تا آن کارمندی که واقعا میخواهند را استخدام کنند .
6- برنامه های سلامت و کسب و کار : آمارها نشان می دهند کارمندانی که سلامتیشان با مشکل مواجه شده یا دچار افسردگی می شوند بیشترین هزینه و زیان را برای شرکت ها دارند و همین امر وجود برنامه های تفریحی و ورزشی نشاط آور در محیط های کاری را الزام آور می کند .
7- جست و جوی همیشگی افراد برای شغل بهتر : تمام افراد حتی آنهایی که در حال حاضر شغلی دارند در تلاش برای دستیابی به شغلی بهتر هستند و آمارها نشان داده اند که هیچگاه افراد از شغلشان رضایت کامل ندارند و در کشورمان ایران نیز افزایش استخدام ها در چند ماه اخیر را به دلیل ترک شغلی افراد که از شغل و درآمدشان ناراضی بودند می دانند .
8- استخدام افراد مشهور و پرآوازه : شرکتها تمایل دارند کارکنانی استخدام کنند که با ورودشان نام و آوازه و شهرت را به شرکت وارد می کنند و این امر برای کارکنان نیز صادق است که کار در محیط های کاری مشهور را ترجیح می دهند .

نوشته شده در تاریخ شنبه 23 آذر 1392    | توسط: محمد خلیفه پور    | طبقه بندی: اخبار و گزارشات ویژه کارآفرینان،     | نظرات()

نتایج نظرسنجی معضلات انجام تجارت و رونق اقتصادی

این نظرسنجی از صاحب نظران اقتصادی کشور انجام شده است و خواسته شده پنج مورد مهمترین را انتخاب کنند و بین آنها نیز رتبه بندی از یک تا پنج نموده و در نهایت نتایج به شکل زیر آمده است :

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 21 آذر 1392    | توسط: محمد خلیفه پور    | طبقه بندی: اخبار و گزارشات ویژه کارآفرینان،     | نظرات()

سیستم قفل کوله پشتی

در محلی هستید که مجبورید ساک ، چمدان یا کوله پشتی خود را برای چند لحظه جایی بگذارید و این قفل کوچک سیمی این امکان را برای شما فراهم کرده است . این قفل که چهار سانت طول دارد و سیمش هم می تواند تا 66 سانتی متر باشد براحتی در جیب جا شده و هر چه احتمال دور شدن از کیف را بیشتر بدانید باید قفل با ضخامت سیم بیشتری خریداری نمایید و نکته معقول این است که چون نهایتا چند دقیقه کوله پشتیتان را قرار خواهید داد بهتر است از ضخامت کم خریداری نمایید و برای قفل ها یک کد رمز سه رقمی تعبیه شده است .
این وسیله اگر در ایران نیز تولید شود قاعدتا مشتریان زیادی خواهد داشت و می تواند یک ایده کارآفرینی باشد و البته لوازم دیگری نیز که بر راحتی استفاده از کوله پشتی و چمدان می افزایند .
قفل کوله پشتی

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 21 آذر 1392    | توسط: محمد خلیفه پور    | طبقه بندی: تازه های تکنولوژی،     | نظرات()

برای کارآفرین موفق شدن به رویاهایتان بیاندیشید

ذهن خود را با افکار مثبت پر کنید و رویا ها و آرزوهایتان را هر لحظه در جلوی چشمانتان داشته باشید تا با ذهن خلاقی که دارید آن جرقه لازم برای موفقیت و پیروزی زده شود .

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 20 آذر 1392    | توسط: محمد خلیفه پور    | طبقه بندی: عكس و فیلم كارآفرینی،     | نظرات()

بنزین 1000 تومانی برای سال 93 و اثر آن بر کسب و کار

دولت قرار است در ارتباط با ادامه اجرای هدفمندی یارانه ها لایحه جداگانه ای به مجلس تقدیم کند و خبرگزاری مهر به نقل از نمایندگان مجلس اعلام کرده قیمت بنزین به بیش از یک هزار تومان افزایش خواهد یافت .
میزان مصرف بنزین در نه ماهه سال جاری 17 میلیارد لیتر بنزین بوده است که معادل 12 میلیارد دلار قیمت می باشد .
وزیر نفت شرط افزایش قیمت بنزین را در تولید خودرو های کم مصرف اعلام نموده است .
یکی دیگر از نمایندگان مجلس با تاکید بر افزایش 38 درصدی قیمت حامل های انرژی تاکید کرده تا بیش از این فشار تورمی بر اقتصاد کشور وارد نشود .
حال سوال مطروحه این است که قیمت بنزین چه تاثیری بر کارآفرینی و کسب و کار دارد . قطعا افزایش قیمت سوخت افزایش هزینه حمل و نقل و تورم را در پی خواهد داشت اما آیا با قدرت خرید مردم نیز ارتباط دارد که البته این موضوع مرتبط با افزایش درآمد است و چنانچه قیمت سوخت بالا برود و درآمد مردم به همان نسبت بالا نرود این نشانه بسیار  بدی برای اقتصاد کشور و کسب و کارها بوده و باید منتظر ماند و تدابیر دولت برای قیمت حامل های انرژی ، درآمد مردم و کمک به کسب و کارها را به نظاره نشست .
شما این تاثیر را چگونه می بینید ؟

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 20 آذر 1392    | توسط: محمد خلیفه پور    | طبقه بندی: اخبار و گزارشات ویژه کارآفرینان،     | نظرات()

تولید برق با استفاده از ترافیک

کارآفرینی مکزیکی سیستمی را توسعه داده است که با عبور و مرور ماشین ها در ترافیک تولید جریان الکتریسیته می کند .
این سیستم که توسط مکیاس هرناندز طراحی شده است از یک پلیمر تایر مانند تشکیل شده که در سطح شیب دار خیابان قرار داده می شود . رمپ بیرون حدود دو اینچ بالاتر از سطح و تحت فشار پایین بر لحظه ای ماشین ها قرار گرفته و هوا از طریق یک شیلنگ که در بخش خروجی قرار گرفته به مخزن دمیده شده و سپس به یک توربین مولد برق وارد می شود .
کارآفرینی با تولید برق

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 20 آذر 1392    | توسط: محمد خلیفه پور    | طبقه بندی: تازه های تکنولوژی،     | نظرات()

کارآفرینی اینترنتی

چقدر با این مفهوم آشنا هستید ؟
دنبال ایده برای یک کسب و کار اینترنتی بگردید چرا که اینترنت فرصتهای کارآفرینی بی شماری را برای شما فراهم کرده است .

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 19 آذر 1392    | توسط: محمد خلیفه پور    | طبقه بندی: عكس و فیلم كارآفرینی،     | نظرات()

درآمد بازار مخابرات دنیا

طی پیش بینی به عمل آمده برای بازار مخابرات ، اندازه این بازار در سال 2020 بیش از یک تریلیون دلار خواهد بود . این رقم فوق العاده بالا می باشد و تعداد عرضه کنندگان خدمات ارتباطی در دنیا هم تعدادشان محدود است و در همین کشور خودمان تعداد عرضه کنندگان خدمات مخابراتی به تعداد انگشتان یک دست هم نمی رسد .
نکته جالب در این بین گوشیهای تلفن همراه با قابلیت های بسیار خاص می باشد که شرکت های مخابراتی را ملزم به نوآوری در این بازار می کند تا بازارشان را از دست ندهند و مشتریان و سهم بیشتری از بازار را بدست آورند . وقتی بازاری فوق العاده سودده است در آن بازار نوآوری همواره سخت بوده چون در خودشان نیازی به نوآوری نمی بینند و باید صبر کرد و آینده بازار مخابرات دنیا را دید و البته کشور ما که شکل خاصی از بازار مخابرات را دارد و رقابت چندان زیاد نمی باشد .

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 19 آذر 1392    | توسط: محمد خلیفه پور    | طبقه بندی: اخبار و گزارشات ویژه کارآفرینان،     | نظرات()

نوشیدنی که دربش قابل بسته شدن است

همه ما از انواع نوشابه و دلستر و سایر نوشیدنیهای داخل قوطی خریده ایم اما تمام آنها وقتی دربشان باز شد باید مصرف شده و دور انداخته شود اما این قوطی این قابلیت را دارد که بعد از کمی مصرف دربش دوباره بسته شود .
این قوطی نخستین بار توسط یک شرکت آمریکایی تولید شده و سالانه 220 میلیارد قوطی در دنیا می فروشد که رقمی بسیار بالا می باشد و سود فوق العاده ای نصیب این شرکت می شود .
اگر در کشورمان ایران مبتکرین بتوانند چنین دربی را تولید کنند فکر کنیم چه بازاری در دنیا برای این محصول خواهیم داشت ؟
نوشابه کارآفرینی

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 19 آذر 1392    | توسط: محمد خلیفه پور    | طبقه بندی: تازه های تکنولوژی،     | نظرات()

آیا کارآفرینان می توانند جهان را تغییر دهند ؟

پاسخ شما برای این پرسش چیست ؟ کارآفرینان آیا قادر هستند تغییری ایجاد کنند و این تغییر چه خواهد بود ؟ کارآفرینان کسانی هستند که فعل خواستن را صرف کرده اند پس اگر بخواهند می توانند اما چگونه باید تغییر ایجاد کنند و خیلی سوالات دیگر که جای مباحثه فراوان دارد .

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 18 آذر 1392    | توسط: محمد خلیفه پور    | طبقه بندی: عكس و فیلم كارآفرینی،     | نظرات()

تولید ابریشم به رنگهای خاص چشم

گروهی از محققین به یک روش خاص تغذیه ای کرم ابریشم دست یافته اند که به این وسیله می توانند ابریشم هایی به رنگهای فوق العاده خاص و گران قیمت تولید کنند که چند تا از این رنگها به رنگ چشم انسان می باشد و پس از بررسیهایی که انجام دادند به این نتیجه هم رسیدند هیچ ضرری برای کرم ابریشم و نسلهای بعد آنها ندارد .
از مزایای این کار می توان به این مورد نام برد که در انرژی صرفه جویی شده و فاضلاب و آلودگیهای معمول در صنایع رنگرزی را نخواهیم داشت .
به امید اینکه در کشورمان ایران نیز محققیق به همکاری کارآفرینان این کار را عملی کرده تا از مزایای آن برخوردار باشیم .

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 18 آذر 1392    | توسط: محمد خلیفه پور    | طبقه بندی: تازه های تکنولوژی،     | نظرات()

سخنان مشاور اقتصادی رئیس جمهور در ارتباط با وضع کنونی اقتصاد کشور

 نیلی که استاد دانشکده اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف نیز می باشد در پاسخ به این که چرا عقب مانده ایم چنین بیان نمودند :
با بیان شاخص های توسعه در کشورهای همسایه گفت: «اگر به قطر نگاه کنیم، می بینیم که با تکیه بر درآمدهای گازی خود کشورش را توسعه داده، حال اینکه ما دارنده دومین ذخایر بزرگ گازی دنیا هستیم. اماراتی ها هم به دلیل مزیت تجاری شان توسعه یافته اند، حال آنکه مزیت های تجاری مرزهای آبی ما در خلیج فارس قابل مقایسه با این کشور نیست. با نگاهی به ترکیه متوجه می شویم که این کشور جذب گردشگران را در دستور کار خود قرار داده و توانسته درآمدهای سرشاری را نصیب کشور خود کند، این در حالی است که ما در این رابطه هم مزیت های بسیاری داشته ایم و نتوانسته ایم مانند ترکیه از آن بهره ببریم. کشوری مانند آذربایجان نیز با اتکا به مزیت های حمل و نقل و ترانزیت کالا خود را رشد داده، ما به رغم مزیت های فوق العاده ترانزیتی از این مهم نیز نتوانسته ایم بر رشد اقتصاد خود بیفزاییم .
وی همچنین افزود : بنابراین می بینیم در حالی کشورهای همسایه به توسعه دست یافته اند که هر کدام شان تنها یکی از مزیت ها را داشته اند، اما ایران با وجود اینکه همه این مزیت ها را یکجا دارد با رشد منفی ۶ درصدی مواجه شده است .
دکتر نیلی در ارتباط با مسایل روز صنعت نیز به شش مساله اساسی در این ارتباط پرداخته اند : تامین منابع مالی - تحریم - اختلال در مالکیت بنگاه ها - نوسان قیمت ارز - افزایش قیمت انرژی - عدم قطعیت محیطی
شرح این شش عامل در ادامه مطلب آمده است .

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 18 آذر 1392    | توسط: محمد خلیفه پور    | طبقه بندی: اخبار و گزارشات ویژه کارآفرینان،     | نظرات()

بچه های کارآفرین

چقد عالی می شود اگر بچه های ایرانی از همان بچگی با کارآفرینی آشنا شوند و در مدارس به آنها مباحث کارآفرینی به شکلی که هم آنها را با کارآفرینی آشنا کند و هم علاقمند به آنان بیان شوند . فیلمهای زندگی کارآفرینان در مدارس پخش شود و حتی بازارچه های کارآفرینی در مدارس ایجاد شود تا بچه ها جنس فروختن را یاد بگیرند .
در اروپا چنین امری اتفاق افتاده است و همانطور که در تصویر می بینید بچه ها در حال فروش محصولشان هستند .

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 17 آذر 1392    | توسط: محمد خلیفه پور    | طبقه بندی: عكس و فیلم كارآفرینی،     | نظرات()

با شنیدن آهنگ چای دم کنید

اشتباه نکنید اینجا کلاس آشپزی نیست بلکه مدرسه کارآفرینی و کسب و کار می باشد . همه ما می دانیم برای درست کردن چای ابتدا باید آب را در کتری ریخته تا چوش بیاید و چندین دقیقه باید منتظر بمانیم تا جوش بیاید و سر نریزد . چندی قبل برای حل این مشکل برای کتریها صوتی ابداع شد که بعد از جوش آمدن صوت می کشید و شما متوجه می شدید که کتری جوش آمده است و آن صدای ناهنجار کجا و تکنولوژی جدید که روی خروجی کتری می گذارید تا بعد از جوش آمدن برایتان یک اهنگ خاص را بنوازد .
پس هروقت آهنگ را شنیدی هم لذت شنیدن ببرید و هم با آرامش چایتان را دم کنید .
رفاه انسان و آسایش و آرامش انسان فرصت های کارآفرینی بی شماری را محیا می کند پس بیاندیشید .

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 17 آذر 1392    | توسط: محمد خلیفه پور    | طبقه بندی: تازه های تکنولوژی،     | نظرات()

چرایی با ثبات نبودن عملکرد اقتصاد ایران

در مقاله ای که توسط حمید زمان زاده نوشته شده بود چندین دلیل برای بی ثبات بودن عملکرد اقتصاد ایران آمده که فهرست آنها را می آوریم و برای مطالعه بیشتر به ادامه مطلب رجوع فرمایید .
1- ضعف رقابت در نظام اقتصادی کشورمان ایران
2- اثر بنیادین درامد نفت بر تولید و رشد اقتصادی در بلند مدت
3- اثر عملکردی درآمد نفت بر تولید و رشد اقتصادی در کوتاه مدت
4- بی ثباتی سیاست مالی و گسترش بیش از حد مخارج دولت
5- نرخ بالا و بی ثبات رشد حجم پول
6- تعیین دستوری نرخ سود بانکی
7- کاهش نرخ واقعی ارز
8- پیشرفت تکنولوژیک و رشد اقتصادی
9- سیاست خارجی و رشد اقتصادی

به امید روزی که اقتصاد ایران در دنیا برتر باشد و بجای آنکه دنبال نقاط ضعف باشیم نقاط قوت را بیان کنیم تا سایر کشورها از ما الگو برداری کنند .

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 17 آذر 1392    | توسط: محمد خلیفه پور    | طبقه بندی: اخبار و گزارشات ویژه کارآفرینان،     | نظرات()

ماموریت کارآفرینی

به ماموریت کارآفرینی و رسالت کارآفرینان در جامعه کمی تامل کنید . کارآفرینی رد پا و اثرش را بر تمام اقتصاد و سطح رفاه جامعه می گذارد .

نوشته شده در تاریخ شنبه 16 آذر 1392    | توسط: محمد خلیفه پور    | طبقه بندی: عكس و فیلم كارآفرینی،     | نظرات()

تعامل اقتصادی ایران و روسیه

شرکت های روسی در نشستی که به میزبانی اتاق بازرگانی مسکو برگزار شده بود بر گسترش همکاریهای تجاری و اقتصادی با ایران تاکید کرده و با بیان اینکه سهم تجارت بین دو کشور بسیار پایین می باشد بر رفع موانع و تسهیل تجارت تاکید کردند .
ارزش مبادلات تجاری مابین روسیه و ایران در حال حاضر کمتر از سه میلیارد دلار است که طبق برنامه های این اتاق باید به ده میلیارد دلار برسد .
فرصت های حضور روسیه در اقتصاد ایران در محور های زیر مطرح شده است : صنایع نفت و گاز ، ساخت نیروگاه ، حمل و نقل ، صنایع سنگین ، کشاورزی ، چوب و فرآورده های چوبی .
مهمترین اقلام وارداتی ایران از روسیه فلزات و محصولات فلزی ، مواد غذایی و کشاورزی ، ماشین آلات و تجهیزات و کود شیمیایی و مهمترین اقلام صادراتی ایران به روسیه مواد غذایی و خام کشاورزی ، فرآورده های شیمیایی، محصولات معدنی خام و ماشین آلات و تجهیزات حمل و نقل است .
کارآفرینان ایرانی دو نقش عمده را باید ایفا کنند یکی اینکه سرمایه سرمایه گذاران روس را برای سرمایه گذاری در پرژه های ایرانی جذب نمایند و دوم اینکه بازار روسیه و تقاضای این بازار را بررسی نموده و نیازهای آن را تامین نموده و صادراتی به این کشور داشته باشیم .

نوشته شده در تاریخ شنبه 16 آذر 1392    | توسط: محمد خلیفه پور    | طبقه بندی: اخبار و گزارشات ویژه کارآفرینان،     | نظرات()
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic