"/> "/> آفرینش پویا - مطالب دی 1392

بیشترین کالاهای وارداتی به کشور را بشناسید

این آمار مربوط به 9 ماهه اولیه سال جاری می باشد که توجهتون رو بهش جلب می کنیم .
1- برنج
2- کنجاله
3- ذرت
4- گندم
5- وسایل نقلیه موتوری
6- روغن خام سویا
7- شکر تصفیه نشده
8- پالم اولئین
9- مکمل های دارویی
10- ماژول نمایشگر متشکل از صفحه LCD یا LED

نکته جالب اینکه این ده قلم حدود 25% کل میزان ارزش واردات به کشور را بخود اختصاص داده اند .
بیشترین رشد واردات مربوط به برنج و بیشترین کاهش را گندم داشته است .

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 30 دی 1392    | توسط: محمد خلیفه پور    | طبقه بندی: اخبار و گزارشات ویژه کارآفرینان،     | نظرات()

اعلام ارزشمندترین برندهای دنیا از سوی فوربس در سال 2013

این دو هفته نامه معروف این گزارش را ارئه داده و نکات جالب آن می تواند به موارد زیر اشاره کرد : اپل برای سومین سال متوالی جایگاه نخست خود را حفظ کرده است و سامسونگ با اینکه در جایگاه نهم قرار دارد اما رشدی 54 درصدی داشته است و تنها اینتل بوده که کاهش در ارزش برندش مشاهده شده که آن هم تنها 4 درصد بوده است .
فهرست به ترتیب زیر است :
1- اپل
2- مایکروسافت
3- کوکاکولا
4- آی بی ام
5- گوگل
6- مک دونالد
7- جنرال الکتریک
8- اینتل

برای مشاهده توضیحات به ادامه مطلب مراجعه فرمایید .

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 30 دی 1392    | توسط: محمد خلیفه پور    | طبقه بندی: اخبار و گزارشات ویژه کارآفرینان، مدیریت بازاریابی و برند كسب و كارهای كارآفرینانه،     | نظرات()

اگر می خواهید از نظر ذهنی و روانی قدرتمند باشید از این موارد اجتناب کنید

قدرت ذهنی بخصوص برای کارآفرینان و کسانیکه کسب و کاری را راه اندازی می کنند بسیار ضروری می نمایاند. خیلی ها تنها بر قدرت فیزیکی و جسمی و سلامتی تاکید دارند و این مورد بسیار ضروری را نادیده می نگرند.
از 13 مورد زیر اجتناب کنید :
1- وقت خود را با افسوس و تاسف خوردن هدر ندهید .
انسان های قدرتمند از نظر ذهنی مسئولیت اعمال خود را بر عهده می گیرند و می دانند اغلب زندگی عادلانه نیست ولی با خودآگاهی تلاش می کنند و از حوادث زندگی درس می گیرند ولی هرگز به گذشته و چرا و تاسف وقت خود را به هدر نمی دهند.
2- قدرت و اختیار خود را به دیگران ندهید .
انسان های قدرتمند از نظر ذهنی از اینکه به دیگران این قدرت را بدهند تا انها را شاد یا ناراحت کنند اجتناب می کنند و اعمال و احساسات خود را در کنترل خود دارند.
3- از تغییر خجالت نکشید .
انسان های قدرتمند از تغییر و چالش استقبال می کنند و بزرگترین ترس انها در زندگی اگر تنها یکی وجود داشته باشد از ناشناخته ها نیست بلکه ترس از این است انسانی راکد و غیرفعال باشند. محیط غیر راکد و پویا از افرادی که دائم در حال رصد محیط و پاسخگویی به تغییرات آن هستند انسان هایی قدرتمند می سازد.
4- انرژی خود را برای چیزهایی که کنترل پذیر نیستند هدر ندهید.
افراد قدرتمند ذهنی از ترافیک بد و این دست موارد شکایت نمی کنند چون می دانند این قضایا از کنترل آنها خارج هستند . در یک موقعیت بد آنها تشخیص می دهند که چیزیکه در کنترل دارند پاسخشان به شرایط و بهره بردن از بدترین شرایط می باشد.
5- نگران خوشنودی و رضایت دیگران از رفتارتان نباشید.
افراد قدرتمند ذهنی به عدالت و منصف بودن و مهربانی با دیگران تلاش می کنند اما هرگز از صحبت کردن و مقاومت دیگران در برابر رفتارشان نمی ترسند و این مورد به تمرینات ذهنی بسیار نیاز دارد.
6- از ریسک کردن نترسید .
فرد قدرتمند ذهنی از محاسبه ریسک نمی ترسد و ریسک های حساب شده را می پذیرد در حالیکه از ریسکهای احمقانه دوری می کند. در این شرایط وی مزایا ، معابا و نقاط قوت و ضعف را می سنجد و ریسک را محاسبه و اقدام می کند. 
7- در گذشته غرق نشوید .
افراد قدرتمند انرژی ذهنی خود را در ناامیدی و شکست های گذشته هدر نداده و انرژی را به تلاش برای ایجاد حال ایده آل و آینده بی نظیر سرمایه گذاری می کنند.
8- هرگز یک اشتباه را دو بار تکرار نکنید.
فرد قدرتمند ذهنی امسئولیت اعمالش را پذیرفته و حاضر به تکرار اشتباهات و اعمالی که نتیجه منفی داشته اند نیست . تحقیقات نشان داده است کارآفرینان و انسان های بزرگ توانایی گرفتن بازخورد از اطراف را دارند .
9- از موفقیت سایرین ناراحت نشوید و افسوس نخورید .
به جای افسوس خوردن و ناراحتی از اینکه چرا فلان کس موفق شد و من نه تلاش کنید فکر کنید و پشتکار داشته باشید و بر کمبود های موجود ناراحت نباشید و دنبال فرصت از شرایط باشید.
10- شکست را بپذیرید .
هر شکستی یک شانس موفقیت و پیروزی بعدی است. بزرگترین کارآفرینان دنیا اعتراف کرده اند که در اغاز کار تلاش هایشان به شکست انجامیده است اما از شکست استقبال کرده و راه بهتری را در رسیدن به پیروزی و موفقیت برگزیده اند.
11- از اوقات تنهایی نترسید .
افراد قدرتمند ذهنی از اوقات تنهاییشان نهایت استفاده را برده و به هرشکلی از آن لذت می برند . آنها از این زمان برای برنامه ریزی و انجام کارهای عقب مانده استفاده کرده و مهمترین نکته این است که انسان هایی وابسته نیستند و چه تنها باشند چه با دیگران در وجودشان شاد هستند.
12- هرگز فکر نکنید دنیا به شما مدیون است و باید به شما همه چیز بدهد.
خودتان را آماده کنید و با مسائل مواجه شوید و در دستیابی به موفقیت گام بردارید .
13- منتظر نتایج فوری نباشید.
در هر مرحله ای از فعالیت هستید به دنبال نتایج انی و زودرس نباشید و انرژی خود را برای تمام زمان ها ذخیره نمایید و برای هر دستاوردی جشن بگیرید .

حال بگویید چه میزان از نظر ذهنی قدرتمند هستید ؟ چه تعداد از این 13 عنصر را دارید ؟
توصیه نشریه آفرینش پویا به دوستان اینکه قدرت ذهنی خود را بالا ببرید و در هر مرحله از زندگی این مطلب را در ذهن داشته و از این موارد اجتناب کنید و ذهنی قدرتمند داشته باشید که ما مطمئنیم خوانندگان آفرینش پویا یا این قدرت را دارند یا توانایی ظهور آن را در خودشان دارند .

نوشته شده در تاریخ جمعه 27 دی 1392    | توسط: محمد خلیفه پور    | طبقه بندی: اخبار و گزارشات ویژه کارآفرینان، مطالب مدیریتی و جالب،     | نظرات()

برترین مشاغل در سال 2014

در گزارشی در فوربس اسامی 12 شغل برتر در سال 2014 بر مبنای تحقیقات EMSI آمده است که اطلاعات کارمندان و کارآفرینان و کسب و کارها در بیش از 90 کشور را مورد مطالعه قرار داده اند و دوازده شغلی را که بیش از 7% رشد را بین سالهای 2010 تا 2013 داشته اند و درآمدی بالای 22 دلار در هر ساعت داشته اند .

فهرست برترین مشاغل :
1- متخصصین و مهندسین نرم افزار
2- تجزیه تحلیل کنندگان تحقیقات بازار و متخصصین بازاریابی
3- متخصصین آموزش و توسعه
4- تحلیل گران مالی
5- فیزیوتراپی
6- طراحان سایت
7- شغلهای لجستیکی و آمایشگری
8- اداره کنندگان داده ها
9- برنامه ریزان قرارهای کاری و جلسات
10- مترجمین و مفسرین
11- مهندسین نفت
12- امنیت اطلاعات

حالا اگر شرایطش را دارید دنبال چنین مشاغلی می روید ؟
فرزندانتان را به تحصیل در این رشته ها ترغیب می کنید ؟
به نظرتان در کشور ما چه مشاغلی بیشترین رشد را داشته اند ؟

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 23 دی 1392    | توسط: محمد خلیفه پور    | طبقه بندی: اخبار و گزارشات ویژه کارآفرینان،     | نظرات()

مدارک تحصیلی که بیشترین درآمد را در آغاز کار در پی دارند

این گزارش را که فوربس بر مبنای اطلاعات NACE منتشر کرده است که جامعه آماری 400 هزار نفری را شامل شده است .
رتبه بندی به ترتیب زیر است :
1- مهندسی
2- علوم کامپیوتر
3- بیزینس و تجارت
4- ارتباطات و روابط عمومی
5- علوم و ریاضیات
6- آموزش
7- علوم اجتماعی و انسان شناسی

در این بین بیشترین رشد را بیزینس داشته که نسبت به سال ،2012 ،2.30% افزایش در درآمد آغاز بکار را داشته است و بیشترین کاهش در علوم کامپیوتر است که که کاهش 0.2% نسبت به سال قبل را نشان می دهد . 

در کشور ما صرف نظر از مشکل بیکاری و کمبود شغل برای مدارک دانشگاهی بنظر شما تحصیل در چه رشته ای درآمد بیشتری برای شما در پی خواهد داشت ؟
تحصیل در رشته کارآفرینی را چگونه ارزیابی می کنید ؟
 تحصیلات دانشگاهی به چه میزان گرایش به کارآفرینی را در افراد ایجاد میکند ؟

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 23 دی 1392    | توسط: محمد خلیفه پور    | طبقه بندی: اخبار و گزارشات ویژه کارآفرینان،     | نظرات()

سخنی بی نظیر از هنری فورد

این جمله رو بارها و بارها بخونید : 

چه شما فکر کنید که می تونید یا نمی تونید در هر دو صورت شما درست فکر می کنید

هنری فورد

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 22 دی 1392    | توسط: محمد خلیفه پور    | طبقه بندی: عكس و فیلم كارآفرینی،     | نظرات()

رتبه بندی بازارهای گردشگری دنیا به منظور کارآفرینی در صنعت توریسم

در این رتبه بندی که در سال 2012 توسط بخش گردشگری و توریسم سازمان ملل متحد ارائه شده است کشور چین با حدود صد میلیون نفر که تمایل به سفر دارند چه داخلی و چه خارجی بزرگترین اندازه بازار را دارا بوده . یعنی اگر کسی در تلاش برای کارآفرینی در صنعت گردشگری باشد تا از کشورهای مختلف دنیا گردشگر را به ایران جذب نماید بهترین بازار برای سرمایه گذاری کشور چین می باشد که شما بازاری با 100 میلیون نفر متقاضی مسافرت روبرو هستید و کشورمان ایران نیز از نظر نقاط گردشگری بسیار غنی می باشد و با این آثار باستانی و گردشگری می توان هزاران گردشگر را به ایران آورد .

فهرست کشورها :
1- چین
2- آلمان
3- آمریکا
4- انگلستان
5- روسیه
6- فرانسه
7- کانادا
8- ژاپن
9- استرالیا
10- ایتالیا
11- سنگاپور
12- برزیل
13- بلژیک
14- هنگ کنگ
15- هلند

دوستان این فرصت کسب و کار را جدی بگیرید و از ایجاد تورهای گردشگری به مقصد کشورمان آن هم در شرایط کنونی که تحریمها در حال لغو شدن است هم می توانید برای خودتان کسب و کار بی نظیری ایجاد نمایید و هم می توانید صنایع هتلداری ، غذایی و ... کشورمان را توسعه دهیم .
برای انجام چنین کارآفرینیهایی می توانید گروه تشکیل دهید .

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 17 دی 1392    | توسط: محمد خلیفه پور    | طبقه بندی: اخبار و گزارشات ویژه کارآفرینان، ایده های جذاب و جدید كسب و كار،     | نظرات()

فرصت کارآفرینی در محصولات رژیمی

در خبرها آمده است که تعداد افراد چاق در کشور های در حال توسعه چهار برابر شده اند و این خبر نشانه ای از یک فرصت کسب و کار می باشد . افرادی که در جست و جوی راه اندازی یک کسب و کار هستند باید ایده و فرصتی را کشف کنند و یکی از منابع آنها اخبار و اطلاعات هستند . این خبر نشاندهنده افزایش تعداد افراد چاق می باشد و به تبع آن تقاضا برای لاغری و استفاده از محصولات لاغری افزایش خواهد یافت و این بازار در سالهای اخیر در این کشورها چند برابر شده است .
یک موسسه تحقیقاتی در لندن اعلام کرده یک سوم بزرگسالان دنیا یعنی حدود 1.46 میلیارد نفر در دنیا با معضل چاقی روبرو هستند.
بین سال‌های 1980 و 2008، تعداد افراد چاق و دارای اضافه وزن در کشورهای درحال توسعه از 250 میلیون به 904 میلیون افزایش یافته است و این رقم در کشور های توسعه یافته از 321 میلیون به 557 میلیون رسیده است.
افزایش چاقی در نتیجه تغییر رژیم غذایی در کشورهای درحال توسعه صورت گرفته است، وقتی که درآمد افزایش می‌یابد، مردم رژیم غذایی خود را از غلات به گوشت، چربی‌ها و شکر تغییر می‌دهند. مصرف بیش از حد غذا با دنبال کردن سبک زندگی بی حرکت و نشسته عامل این چاقی محسوب می‌شود.
پیشنهاد ما به کارآفرینان : ایده ای برای لاغری بیابید یا محصول جدیدی را که در چاقی موثر است کشف نمایید یا به دنبال الگوهایی همچون راه اندازی مراکز لاغری و ورزش جمعی و ... باشید .
دوستان عزیز فرصت ها را دریابید

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 17 دی 1392    | توسط: محمد خلیفه پور    | طبقه بندی: اخبار و گزارشات ویژه کارآفرینان، ایده های جذاب و جدید كسب و كار،     | نظرات()

آیا می دانید بیشترین صادرات کشورمان مربوط به چه کالاهایی است ؟

فهرست این محصولات در نه ماهه سال 1392 به ترتیب زیر آمده است :
1- سنگ‌آهن هماتیت دانه‌بندی
2- متانول
3- اوره حتی به صورت محلول در آب
4- قیرنفت
5- پروپان مایع شده
6- بوتان مایع شده
7- سیمان پرتلند (به استثنای سفید)
8- پلی‌اتیلن گرید فیلم
9- گازهای نفتی و هیدروکربورهای گازی شکل مایع شده
10- انواع پسته خندان در داخل پوسته تازه خشک

ارزش این کالاهای صادراتی در مجموع برابر با 7 میلیارد و 394 میلیون دلار است .

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 16 دی 1392    | توسط: محمد خلیفه پور    | طبقه بندی: اخبار و گزارشات ویژه کارآفرینان،     | نظرات()

رده بندی کشورهایی که از آنها واردات داشته ایم

در این رده بندی واردات کشورمان مد نظر قرار گرفته است و بر اساس رتبه بندی بیشترین واردات از کشور امارات بوده است و سه کشور اول در این فهرست یعنی امارات ، چین و هند نزدیک نیمی از واردات کشور را به خود اختصاص داده اند .
1- امارات
2- چین
3- هند
4- کره جنوبی
5- ترکیه
6- آلمان
7- سوئیس
8- هلند
9- ایتالیا
10- انگلستان

این ده کشور در مجموع 82 درصد واردات کشور را به خود اختصاص داده اند .
بیشترین رشد واردات از کشورهای انگلستان ، هند ، لبنان و فیلیپین بوده است .
بیشترین کاهش در میزان واردات از کشورهای برزیل ، رومانی و تایلند بوده است .

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 16 دی 1392    | توسط: محمد خلیفه پور    | طبقه بندی: اخبار و گزارشات ویژه کارآفرینان،     | نظرات()

انتشار اسامی ثروتمندترین کارآفرینان ایرانی

همه از اینکه کارآفرینان جامعه ثروتمند باشند خوشحال خواهیم بود زیرا آنها زحمت فراوان کشیده اند و علاوه بر این در جامعه اشتغال ایجاد کرده و چرخهای اقتصاد را به حرکت دراورده و موتور انگیزشی برای سایرین در کارآفرینی و ایجاد کسب و کار هستند . این اسامی در سایت تابناک آمده است و اینکه از آغاز کارافرین بوده اند یا بعد از جذب سرمایه از طرق دیگر کارآفرینی نموده اند را بی اطلاعیم اما مطالعه این مطلب که اسامی و شرح فعالیت ثروتمندان ایرانی است مفید خواهد بود .

1- حسین ثابت بکتاش
متولد ۱۳۱۳ در مشهد است. او کارآفرینی است که در حوزه گردشگری کار می کند و اصلی ترین دارایی او هتل داریوش کیش است. او در جزایر قناری 5 هتل در اختیار دارد. او در اسپانیا نیز هتل هایی در اختیار دارد. ثابت در دسته کارآفرینان خوش نام جایی می گیرد.
 
2- اسدالله عسگراولادی
او مالک شرکت حساس یکی از بزرگترین صادرکنندگان زیره و پسته ایران است. عسگراولادی خود را در دسته 10 ثروتمند بزرگ ایران می داند. میزان صادرات سالیانه او 100 میلیون دلار است.
 
3- محمد صدر هاشمی نژاد
او موسس بانک اقتصادنوین و موسس شرکت بزرگ ساختمانی استراتوس است. او در شرکت استراتوس مشاغل مهمی در صنعت ساختمان ایجاد کرد. صدر هاشمی بارها مورد تقدیر رسمی قرار گرفته است.
 
4- حسین هدایتی
متولد تهران از محله دولاب است. مالک صنایع استیل آذین، مالک کارخانه های فولادسازی و ورق، دارنده بزرگترین شرکت پرورش میگوی ایران، برج ساز در دبی و دارای ملک و املاک در حاشیه خلیج فارس، مالک زمین های کشاورزی، سهامدار بازار مبل ایران، رئیس شرکتهای تجاری در ایران و خاورمیانه است.
 
5- علی انصاری
او رئیس گروه سرمایه گذاری تات است. بخش مهمی از دارایی های او زمین های منطقه یافت آباد تهران است.
 
6- احمد ابریشم چی
او بزرگترین واردکننده تلفن همراه به ایران است.
 
7- غلامعلی سلیمانی
او موسس و مالک کارخانجات لبنیات کاله، زمرد و مک  است. سهم کارخانه او از بازار لبنیات ایران به بیش از 60 درصد رسیده است. کاله به تازگی در عراق هم اقدام به تاسیس انبار و سوله هایی برای نگهداری لبنیات کرده است. سلیمانی کارش را در تهران از ساخت همبرگرهای خانگی آغاز کرده بود. او یکی از کارآفرینان نمونه کشور است که در استان مازندران محبوبیت بسیاری دارد.
 
 8- محسن پهلوان
رییس شرکت توسعه گردشگری پدیده در مشهد است. شرکتی که چندین و چند رستوران بزرگ در مشهد، تهران و کیش دارد و در حال ساختن یک شهر در کنار پایتخت استان خراسان رضوی است.
 
9- علی شفیع زاده
او یکی از اصلی ترین مالکان املاک در دبی است. البته درایران به مدیریت باشگاه استقلال اهواز شهرت دارد.
 
10- آقای یونس ژائله
او مالک کارخانه شیرین عسل است. به تازگی در برنامه ای تلویزیونی از او به عنوان کارآفرین نمونه تقدیر شد. او در طول حدود 20 سال فعالیت شرکت تحت تصدی اش توانسته است هشت هزار و 500 شغل در 15 شرکت تحت تصدی اش ایجاد کند. او در دسته محبوب ترین سرمایه داران و کارآفرینان تبریزی جایی می گیرد.
 
11- خانواده مدلل ها
این خانواده سرمایه داری در زمینه سیمان و روغن نباتی فعالیت می کنند. آنها در کرمانشاه کارآفرینانی خوشنام به حساب می آیند. مجتمع روغن نباتی نازگل به این خانواده تعلق دارد. کارخانه سیمان سامان نیز متعلق به این خانواده است.
 
12- باقران
او مالک مجموعه سیمان باقران در خراسان جنوبی است. باقران یکی از کارآفرینان مهم این منطقه به شمارمی آید که درمیان اهالی بومی محبوب است.
 
13- محمد رضا دیانی
او مالک کارخانه اسنوا است که حداقل 110 نوع لوازم خانگی در کارخانه هایش تولید می شود. گروه لوازم خانگی انتخاب به او تعلق دارد. او چندی پیش شرکت دوو کره جنوبی را نیز خریداری کرد. گروه او 3 هزار و 500 فرصت شغلی در اصفهان ایجاد کرده است. مساحت مجموعه او 45 هزار مترمربع است و 17 شرکت زیرمجموعه گروه انتخاب است. گروه او در اروپای شرقی و غرب آسیا هم دفاتری دارد. دیانی از باسابقه ترین فعالان صنعت لوازم خانگی در کشور است.
 
14- مالکی
او در صنعت برق فعالیت می کند. او مالک شرکت ماه تاب گستر اینترنشنال است. ماه تاب کهنوج و ماه تاب کاسپین و شرکت برق سرخس به او تعلق دارد. او در دسته مدیران خوش نام صنعت برق جایی می گیرد. اهالی صنعت برق برای تخقق کاری او احترام بسیاری قائل هستند.
 
15- محمد پارسا
او مالک شرکت ایران ترانسفر است که گردش مالی شرکتش سالیانه 500 میلیون دلار برآورد می شود. او در صنعت برق ایران شهرت و اعتبار بسیاری دارد.
 
16- مصطفی رستمیان 
 او یکی از شاخص ترین کارآفرینان و سرمایه داران حوزه طلا است که در اصفهان فعالیت می کند. رستمیان هم در دسته سرمایه گذاران خوش نام صنف به شمار می آید.
 
17- طوسی زاده
او مالک فولاد اقلید و فسا و چندین مجموعه فولادی دیگر است. او یکی از سرمایه گذاران صاحب نام صنعت فولاد است که شغل های بسیاری را در کشور و بخصوص مناطق محروم ایجاد کرده است.
 
18- غلامرضا زل اندواری
 او اولین صادر کننده گبه ایرانی به خارج از کشور است. او 5 هزار بافنده را مشغول به کار کرده و بیش از 8 میلیون دلار صادرات سالیانه دارد. از او به عنوان یکی از نخبگان صادرات گبه یاد می شود که نام گبه ایرانی را جهانی کرد. زل اندواری در صنعت فرش ایران یکی از افراد صاحب نام و نیکوکاراست.
 
19- غلامرضا ابراهیمی
او مالک شرکت دایتی است. از او به عنوان یکی از شاخص ترین کارآفرینان شیرازی یاد می شود که کسب و کارش را با سرمایه اندک آغاز کرد. ابراهیمی در میان اهالی بومی منطقه به شدت مورد احترام است چراکه بخش مهمی از دارایی هایشان را در منطقه سرمایه گذاری کرده است.
 
20- حسن انصاری
او مالک هلدینگ مارکوپولو است که در زمینه تورهای گردشگری و صنعت توریسم فعالیت می کند.

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 15 دی 1392    | توسط: محمد خلیفه پور    | طبقه بندی: اخبار و گزارشات ویژه کارآفرینان،     | نظرات()

راهکارهایی برای جذب سرمایه گذار خارجی

سهم ایران از سرمایه گذاریهای خارجی کمتر از یک درصد است درحالیکه ترکیه این رقم را به بیش از 4.4 درصد رسانده است . طبق گفته کارشناسان مشکل اصلی سرمایه گذاران خارجی مربوط به امنیت می شود. امنیت برای سرمایه آنقدر مهم است که در اصطلاحات حرفه‌ای خیلی از ثرتمندان و سرمایه‌گذاران هویت و شناسنامه خود را امنیت تعریف می‌کنند و می‌گویند: «جایی که امنیت باشد، وطن من همانجاست». این را همه سرمایه‌گذاران دنیا می‌گویند. ما باید امنیت را برای سرمایه‌گذاری در کشور فراهم کنیم. تنگ نظری و دیدگاه امنیتی و پلیسی را باید کنار بگذاریم. چرا ترکیه و مالزی در جذب سرمایه‌گذار خارجی موفق هستند؟ چین کمونیستی چگونه توانسته ‌در این زمینه تا این حد موفق باشد؟ امنیت را برای سرمایه‌گذاری تأمین کرده‌اند و تنگ نظری را از بین برده است. سیستم چین کمونیستی است، ولی خود را به گونه‌ای نشان داده که پس از امریکا بیشترین سرمایه‌گذاری را جذب کرده است. روسیه هم به این سمت در حال حرکت است. چین در سال ۲۰۱۲ توانست با ۲۵۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی خالص، بیش از ۲۲ درصد از حجم سرمایه‌گذاری خارجی را از آن خود کند. اگر به آمار منتشره از سوی بانک جهانی دقت کنیم، می‌بینیم در همین زمان روسیه نیز با ‌۵۱.‌۵ میلیارد دلار، سهم مناسبی ‌حدود ۶ درصد را به خود اختصاص دهد.

در ارتباط با امنیت باید به این نکته توجه کرد که امنیت مسائل نظامی و پلیسی نیست بلکه امنیت سرمایه ای و امنیت فکری مطرح است . یک مثال مساله بازنشستگی و شرایط پس از آن می باشد که در اکثر کشورهای پیشرفته پس از بازنشستگی دغدغه افراد تمام شده و تنها در فکر آرامش و تفریح و گردش هستند در حالیکه در کشور ما تازه آغاز مشکلات مالی هست و شاهد ان شمار بالای بازنشستگان شاغل و در جست و جوی کار می باشد.
ما با توجه به اینکه دین اسلام را داریم باید هرچه سریعتر با بهره گیری از شرایط بهترین شکل را برای اشتغال و امنیت سرمایه ایجاد نماییم .
دخالت دولت در اقتصاد و بنگاه داری موضوع مطروحه دیگری می باشد و نقش نظارتی خاصی که باید داشته باشد و در کنار آن نوع نگاه به سرمایه گذار  از یک انسان زالو باید به شخصی که برای اقتصاد زحمت می کشد و اشتغال ایجاد می کند عوض شود و بجای مالیاتهای سنگین و سخت کردن شرایط بر سرمایه گذار وی را تشویق به این امر نمود .
کشور چین نمونه فوق العاده ایده آلی می باشد که علاوه بر اینکه اصلی ترین رقیب امریکا شده است و بعید نیست در سالهای آینده بزرگترین اقتصاد دنیا شود . چین در یک برنامه بلند مدت  یست بودنش آگاه هستیم سوسیالضریب سرمایه پذیری را افزایش داده است و در حال حاضر از کشورهای اروپایی در جذب سرمایه پیشی گرفته است و همه از نظام کمونیسیتی چین و مدافع اصلی سوسیالیست آگاه هستیم.

دو دیدگاه جذب سرمایه :
1- باید زیرساخت ها را ایجاد کنیم تا سرمایه گذار خودش بیاید
2- باید سرمایه گذار را پیدا و تشویق به سرمایه گذاری کنیم

در سالهای اخیر پولهای بسیاری به سمت خاورمیانه و منطقه ما آمده است که قطر ، دوبی ، ترکیه و آدربایجان را آباد کرده است اما چه میزان در کشور ما وارد شده است ؟
اروپاییها و آمریکاییها قطعا با توجه به هوشی که دارند از بازار 80 میلیونی ایران آگاه بوده و می دانند سرمایه گذاری در ایران از تمام آن کشورها جذاب تر است پس هرچه سریعتر باید کاری کرد .
مالزی و کره جنوبی نمونه هایی هستند که کافیست 35 سال قبل آنان را با اکنون مقایسه نمود و نقش سرمایه گذار خارجی مشهود است .

آرزوی ما این است که ایران قدرتمندترین کشور دنیا به معنی واقعیه کلمه شود و در این راه هر ایرانی هر چه از دستش برمی آید انجام خواهد داد .

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 15 دی 1392    | توسط: محمد خلیفه پور    | طبقه بندی: اخبار و گزارشات ویژه کارآفرینان،     | نظرات()

معرفی برترین برندهای دنیا در عرصه ورزش

این گزارش توسط فوربس ارائه شده است . در بین برندها علاوه بر تولیدکنندگان لباس و وسایل ورزشی چندین شبکه تلویزیونی نیز حضور دارند .
1- ESPN
یک شبکه تلویزیونی برنامه های ورزشی آمریکایی که به شرکت والت دیزنی تعلق دارد و در سال 1979 تاسیس شده و از طریق آبونمان درآمد کسب می کند . ارزش تجاری این شبکه تلویزیونی ورزشی 11 میلیارد و 500 میلیون دلار می باشد.

2- آدیداس adidas
کمپانی لوازم ورزشی که بیش از 200 بازیکن و ده تیم معروف از آن استفاده می کنند . آدیداس حامی مالی جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی بود و با احتساب میلیارد ها تماشاگر توانست خود را در ذهن های مردم جاودانه کند. ارزش آدیداس 5 میلیارد دلار برآورد شده است.

3- اسکای اسپورت sky sport
شبکه نوآور در عرصه پخش مسابقات ورزشی که حق پخش فرمول یک را تا سال 2018 خریداری نموده و در حال سبقت گرفتن می باشد. این شبکه در حال حاضر بر روی موبایل و تبلت ها نیز برنامه پخش می کند تا در این عرصه نیز فعال باشد. ارزش تجاری این شبکه تلویزیونی در حال حاضر 3 میلیارد دلار است.

4- گتورید
چهارمین برند در عرصه نوشیدنیهای ورزشی انرژی زا فعال می باشد که تولیداتش در دو سال اخیر 15 درصد افزایش داشته است و در رقابت شدید با رقبای قدرتمند این عرصه بسیار موفق بوده است ولی راه سختی را در پیش دارد. ارزش تجاری 2 میلیارد و 500 میلیون دلار برای گتورید براورد شده است.

5- ریبوک Reebok
در اختیار داشتن 1.6 درصد از بازار کفش آمریکا فوق العاده است و از بازار کفش 2.4 میلیارد دلار درآمد کسب می کند و ارزش تجاری آن 1 میلیارد و 500 میلیون دلار می باشد.

6- under Armour
تولید لباسهای ورزشی با برند اختصاری یو ای که در ایالت مریلند مستقر است. درآمد این کمپانی نسبت به سال قبل افزایش چشمگیر 34 درصدی را داشته است و ارزش تجاری یک میلیون دلاری برای آن برآورد شده است.

7- EA
بازیهای رایانه ای ورزشی عرصه ای بسیار محبوب و پرطرفدار با اندازه بازاری بسیار زیاد . کمپانی الکترونیک آرتز با 27 بازی و فروش بیش از یک میلیون نسخه در سال معروف است و پنج بازی که بیش از 4 میلیون نسخه در سال فروش دارند ارزش تجاری این شرکت را 625 میلیون دلار کرده است.

8- یس
شبکه کابلی فعال در عرصه ورزش که تاسیس آن به 2002 باز می گردد و در چندین سال گذشته پر بیننده ترین شبکه ورزشی آمریکا بوده است و ارزش تجاری آن 600 میلیون دلار می باشد.

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 12 دی 1392    | توسط: محمد خلیفه پور    | طبقه بندی: اخبار و گزارشات ویژه کارآفرینان،     | نظرات()

رتبه ایران در شاخص میزان فساد

بر اساس گزارشی که توسط سازمان شفافیت بین الملل ارائه شده است و مبنای آن نظرسنجی از مردم 177 کشور بوده است و امتیاز کشورها از 100 می باشد.
کشورهای سومالی ، کره شمالی و افغانستان با تنها 8 امتیاز فاسدترین کشورهای دنیا هستند.
کشور ما ایران در رتبه 144 قرار کرفته است و تنها 25 امتیاز کسب نموده که البته در بین کشورهای همسایه تنها ترکیه با رتبه 53 و ترکمنستان با رتبه 168 وضعی بهتر از ایران دارند.
در بین برترینها، دانمارک و نیوزلند بطور مساوی 91 امتیاز و پس از آنها سوئد با 89 امتیاز قرار دارند و پس از انها به ترتیب کشورهای نروژ ، سنگاپور ، سوئیس ، هلند ، استرالیا ، کانادا ، لوکزامبورگ ، آلمان ، ایسلند ، انگلستان و باربادوس قرار دارند .

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 12 دی 1392    | توسط: محمد خلیفه پور    | طبقه بندی: اخبار و گزارشات ویژه کارآفرینان،     | نظرات()

آموزش کار تیمی از کودکی

در نوشته زیر فرق اساسی بین نظام اموزشی ما و ژاپن را در خواهید یافت آنان سعی دارند همه را با هم همدل کنند تا در کنار هم از زندگی لذت برده و به موفقیت برسند ولی از همان اغازین سالهای کودکی به ما یاد می دهند برای کوچکترین چیز نه چندان با ارزشی همدیگر را زیر دست و پا له کنید .
حالا اصل قضیه :
در مهد كودك های ایران 9 تا صندلی میذارن و به 10 تا بچه میگن هر كی نتونه سریع برای خودش یه جا بگیره باخته و بعد 9 تا بچه و 8 تا صندلی و ادامه بازی تا یك بچه باقی بمونه. بچه ها هم همدیگر رو هل میدن تا خودشون بتونن روی صندلی بشینن!
اما
در مهد كودك های ژاپن 9 تا صندلی میذارن و به 10 بچه میگن اگه یكی روی صندلی جا نشه همه باختین. بچه ها نهایت سعی خودشونو میكنن، جابجا می شن و همدیگر رو طوری بغل میكنن كه كل تیم 10 نفره روی 9 تا صندلی جا بشن و كسی بی صندلی نمونه. بعد 10 نفر روی 8 صندلی، بعد 10 نفر روی 7 صندلی و همینطور تا آخر!!

با این روش بازی ما از بچگی به كودكان خود آموزش می دیم كه هر كی باید به فكر خودش باشه!
با این بازی اونا به بچه هاشون فرهنگ همدلی و كمك به همدیگر و كار تیمی رو یاد میدن!

حداقل کاش فرهنگ کار تیمی در دانشگاه های ما به دانشجویان یاد داده می شد .
به امید چنین روزی

نوشته شده در تاریخ جمعه 6 دی 1392    | توسط: محمد خلیفه پور    | طبقه بندی: مطالب مدیریتی و جالب،     | نظرات()

کارآفرین برتر و نمونهبهترین کسب و کار دنیا را بخواهید تا داشته باشید
فکر کنید
پشتکار داشته باشید
تلاش
تلاش
تلاش
برنامه ریزی
استراتژی
قطعا بهترین کسب و کار را خواهید داشت و کارآفرین برتر خواهید بود
نکته : کارآفرینان موفق را نمونه و الگوی خود قرار دهید و با بررسی شکستها و پیروزیهای دیگران از آنها درس بگیرید
با آرزوی اینکه یکایک خوانندگان آفرینش پویا بزرگان کسب و کار در آینده نزدیک باشند

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 1 دی 1392    | توسط: محمد خلیفه پور    | طبقه بندی: عكس و فیلم كارآفرینی،     | نظرات()

وام 100 میلیون تومانی مسکن

به نقل از ایسنا آمده است که وزیر مسکن و شهرسازی قصد دارد در سال 95 وامهای 100 میلیونی مسکن را پرداخت نماید و دولت قصد دارد زمان انتظار دریافت وام را سه سال تعیین کند . در چنین شرایطی رئیس اتحادیه مشاورین املاک تهران گفته که متوسط قیمت مسکن سالانه 20 درصد افزایش می یابد و بهتر است دولت بجای سال 95 از نیمه سال 93 این وامهای 100 میلیونی را پرداخت نماید چرا که تا سال 95 توان خرید مردم 60 درصد کمتر از زمان جاری است .
آمار نشان می دهد قیمت مسکن در بیست سال اخیر تنها در سه سال روند کاهشی داشته است و آن هم کاهش قابل ملاحظه ای نبوده بلکه تنها سه درصد کاهش بوده است و مربوط به سالهای 76 ، 83 و 88 می باشد .
بنظر می آید اگر وامهای 100 میلیونی در سال جاری که قیمت متوسط یک آپارتمان 200 میلیون است پرداخت شود قدرت خرید مردم افزایش خواهد یافت و بازار از رکود فعلی خارج خواهد شد و کسب و کار های مرتبط با ساختمان گسترش خواهند یافت اما آیا بنظر شما این وامهای 100 میلیونی حتی در سال 93 شدنیست ؟ آیا بار روانی چنین وامی قیمتهای مسکن را بالا نخواهد برد ؟ آیا بازار مسکن با دادن چنین وامی از رکود خارج خواهد شد ؟
بازار مسکن بازار بسیار خاصی بحساب می آید و برای اقتصاد کشور صنعت ساختمان که صنایع وابسته بسیار دادرد بسیار ضروری می نماید که مورد توجه ویژه و اصولی قرار گیرد تا هم قدرت خرید مردم کم نشود و هم رکود در این صنعت حاکم نشود .

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 1 دی 1392    | توسط: محمد خلیفه پور    | طبقه بندی: اخبار و گزارشات ویژه کارآفرینان،     | نظرات()

کفش کتانی هوشمند در نقش یک مربی

بعنوان بخشی از پروژه ای تحت عنوان دویدن و پیاده روی سالم این نوع خاص از کفشهای کتانی طراحی شده است که مجهز به مجموعه ای از سنسورها برای کمک به دونده در اجرای دقیق حرکات ورزشی و سالمتر نمودن شرایط فراهم شده است . در موسسه فرانهوفر این نوع خاص کفش توسط تیمی طراحی شده است و ویژگیهای یک سنسور بیومتریک ، شتاب سنج و سخت افزار GPS در کف آن تعبیه شده است . وقتی دونده این کفش را می پوشد و شروع به دویدن می کند این سنسورها فعال شده و شروع به جمع آوری داده در مورد روش دویدن و سرعت دونده می کنند و مدت زمان دویدن را تعیین نموده و فواصل زمانی را مشخص می کنند و با استفاده از گوشیهای هوشمند به یک کامپیوتر مرکزی که اطلاعات را تجزیه و تحلیل می کند ارسال می شود و مشاوره یا راهنماییهای مورد نیاز به گوشی کاربر ارسال خواهد شد .
بنظر شما چنین کفش کتانی چقدر مفید خواهد بود ؟ آیا در ایران بازاری برای چنین محصولی وجود خواهد داشت ؟ مشتریان بالقوه چنین محصولی چه کسانی هستند و نحوه تبلیغات و بازاریابی چنین محصولی چگونه است ؟
به این سوالات پاسخ دهید و در دو حالت می توانید وارد این بازار شوید یا باید این کفش را در داخل بسازید که با شرایط خاص آن قاعدتا آشنا هستید و تکنولوژی خاصی که قاعدتا وارداتی است و یا باید واردات کنید ولی در هر دو صورت شما باید ببینید آیا این یک فرصت کارآفرینی و درآمدزایی هست یا خیر ؟

فرصت کارآفرینی کفش

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 1 دی 1392    | توسط: محمد خلیفه پور    | طبقه بندی: تازه های تکنولوژی،     | نظرات()
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic