این دو هفته نامه معروف این گزارش را ارئه داده و نکات جالب آن می تواند به موارد زیر اشاره کرد : اپل برای سومین سال متوالی جایگاه نخست خود را حفظ کرده است و سامسونگ با اینکه در جایگاه نهم قرار دارد اما رشدی 54 درصدی داشته است و تنها اینتل بوده که کاهش در ارزش برندش مشاهده شده که آن هم تنها 4 درصد بوده است .
فهرست به ترتیب زیر است :
1- اپل
2- مایکروسافت
3- کوکاکولا
4- آی بی ام
5- گوگل
6- مک دونالد
7- جنرال الکتریک
8- اینتل

برای مشاهده توضیحات به ادامه مطلب مراجعه فرمایید .

اپل
این برای سومین بار است كه اپل توانسته درصدر با ارزش‌ترین برندهای جهان قرار بگیرد. ارزش این برند نسبت به سال گذشته بالغ بر 20 درصد افزایش یافته و به 104.3 میلیارد دلار رسیده است. مدیریت اجرایی این شركت برعهده استیو جابز بود كه یك ماه قبل از مرگش از ریاست این شركت كناره‌گیری كرد و به جای آن «تیم كوك» ریاست این شركت را بر عهده گرفته است.


مایكروسافت
ارزش برند: 56/7 میلیارد دلار
مایكروسافت با فاصله‌ای معنادار از كمپانی اپل در رده دوم قرار گرفته است. ارزش این برند نسبت به سال گذشته تنها 4 درصد تغییر داشته است. مایكروسافت علاوه بر بازار سیستم‌عامل و نرم‌افزار اداری، در زمینه‌های دیگر هم فعالیت می‌كند: شبكه تلویزیونی ام‌اس‌ان‌بی‌سی و سایت اینترنتی «ام‌اس‌ان» از جمله فعالیت‌های  مایكروسافت است.


كوكا كولا
ارزش برند: 54/9 میلیارد دلار
كوكاكولا نوشابه پرطرفداری است كه در بیش از ۲۰۰ كشور جهان به فروش می‌رسد. این برند با فاصله اندكی نسبت به مایكروسافت در رده دوم ایستاده است. كوكاكولا نسبت به سال گذشته بالغ بر 9 درصد بر ارزش خود افزوده است. فرمول ساخت كوكاكولا برای نخستین بار در سال ۱۸۸۶ به صورت یك نوشیدنی، توسط «جان پمبرتون» داروساز آمریكایی و در شركت مواد شیمیایی او ابداع شد.


آی بی‌ام
ارزش برند: 50/7 میلیارد دلار
آی بی‌ام نسبت به سال گذشته میلادی افزایش پنج درصدی را در ارزش برند خود تجربه می‌كند. این شركت تولیدكننده و فروشنده نرم‌افزار و سخت‌افزار و ارائه‌دهنده خدماتی چون زیرساخت میزبانی وب فن‌آوری نانو و ابركامپیوتر است. این شركت رسما كار خود را در سال ۱۹۱۱ میلادی در نیویورك آغاز كرد. امروزه سیستم‌های این شركت به عنوان استانداردی برای سازندگان بزرگ جهانی شناخته می‌شوند.


گوگل
ارزش برند: 47/3 میلیارد دلار
غول جست‌و‌جوی جهان در رده پنجم باارزش‌ترین برندهای دنیا در سال 2013 میلادی ایستاده است. ارزش برند كمپانی گوگل نسبت به سال گذشته بالغ بر 26 درصد افزایش یافته است. در حال حاضر لری پیج و اریك اشمیت و سرگئی برین اداره شركت گوگل را بر عهده دارند. اریك اشمیت مدیرعامل و مدیر اجرایی گوگل و از اعضای مجمع گردانندگان شركت اپل نیز است.


مك‌دونالدز
ارزش برند: 39/4 میلیارد دلار
مك‌دونالدز بزرگ‌ترین رستوران زنجیره‌ای جهان است كه با بیش از 33 هزار شعبه در ۱۱۹ كشور، روزانه به ۶۴ میلیون مشتری سرویس می‌دهد. این شركت در سال ۱۹۵۵ میلادی توسط تاجری به‌نام ری كراك بنیان نهاده شد و دفتر مركزی آن در آمریكا قرار دارد. ارزش برند مك دونالدز نسبت به سال گذشته میلادی بالغ بر پنج درصد افزایش یافته است.

جنرال الكتریك
ارزش برند: 34/2 میلیارد دلار
این شركت به عنوان یكی از اصلی‌ترین تولیدكننده‌های موتور جت در آمریكا فعالیت می‌كند همچنین یكی از فعالان در بخش برق و تولید تجهیزات نیروگاهی و تولید توربین است. ساختمان اداری جنرال الكتریك، در «سكنكتدی»، نیویورك قرار دارد و دفتر مركزی آن در «فیرفیلد»، كانتیكت. ارزش این برند نسبت به سال گذشته میلادی بالغ بر دو درصد رشد داشته است.


اینتل
ارزش برند: 30/9 میلیارد دلار
شركت اینتل یك كارخانه تولیدكننده سخت‌افزار در كالیفرنیا است، كه در سال ۱۹۶۸ توسط رابرت نویس و گوردن مور، تاسیس شد. عمده محصولات این شركت در زمینه مدارهای الكتریكی و پردازنده‌های رایانه است. از سال ۲۰۰۰ به بعد، تقریبا ۷۵درصد از كامپیوترهای خانگی، از پردازنده‌های اینتل استفاده می‌كنند. ارزش برند اینتل نسبت به سال گذشته منفی چهار درصد كاهش یافته است. 

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 30 دی 1392    | توسط: محمد خلیفه پور    | طبقه بندی: اخبار و گزارشات ویژه کارآفرینان، مدیریت بازاریابی و برند كسب و كارهای كارآفرینانه،     | نظرات()