بعنوان بخشی از پروژه ای تحت عنوان دویدن و پیاده روی سالم این نوع خاص از کفشهای کتانی طراحی شده است که مجهز به مجموعه ای از سنسورها برای کمک به دونده در اجرای دقیق حرکات ورزشی و سالمتر نمودن شرایط فراهم شده است . در موسسه فرانهوفر این نوع خاص کفش توسط تیمی طراحی شده است و ویژگیهای یک سنسور بیومتریک ، شتاب سنج و سخت افزار GPS در کف آن تعبیه شده است . وقتی دونده این کفش را می پوشد و شروع به دویدن می کند این سنسورها فعال شده و شروع به جمع آوری داده در مورد روش دویدن و سرعت دونده می کنند و مدت زمان دویدن را تعیین نموده و فواصل زمانی را مشخص می کنند و با استفاده از گوشیهای هوشمند به یک کامپیوتر مرکزی که اطلاعات را تجزیه و تحلیل می کند ارسال می شود و مشاوره یا راهنماییهای مورد نیاز به گوشی کاربر ارسال خواهد شد .
بنظر شما چنین کفش کتانی چقدر مفید خواهد بود ؟ آیا در ایران بازاری برای چنین محصولی وجود خواهد داشت ؟ مشتریان بالقوه چنین محصولی چه کسانی هستند و نحوه تبلیغات و بازاریابی چنین محصولی چگونه است ؟
به این سوالات پاسخ دهید و در دو حالت می توانید وارد این بازار شوید یا باید این کفش را در داخل بسازید که با شرایط خاص آن قاعدتا آشنا هستید و تکنولوژی خاصی که قاعدتا وارداتی است و یا باید واردات کنید ولی در هر دو صورت شما باید ببینید آیا این یک فرصت کارآفرینی و درآمدزایی هست یا خیر ؟

فرصت کارآفرینی کفش

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 1 دی 1392    | توسط: محمد خلیفه پور    | طبقه بندی: تازه های تکنولوژی،     | نظرات()