مجله فوربس در جدیدترین شماره خود کشورهای جهان را مورد بررسی قرار داده و آنها را رتبه بندی کرده تا در نهایت بهترین کشورهای جهان را برای کسب و کار شناسایی و معرفی نماید .
شاخصهای این بررسی از نظر فوربس عبارتند از : حقوق مالكیت ، نوآوری ، مالیات ، فناوری ، میزان فساد ، آزادی ـ اعم از آزادی شخصی ، تجاری و مالی  ـ خطوط قرمز ، حفاظت از سرمایه‌گذار و عملكرد بازار سهام و بورس .
هشت کشور برتر این فهرست عبارتند از :
1- ایرلند
2- نیوزیلند
3- هنگ کنگ
4- دانمارک
5- سوئد
6-فنلاند
7- سنگاپور
8- کانادا

برای مطالعه بیشتر در مورد کشورها به ادامه مطلب مراجعه فرمایید .

ایرلند
تولید ناخالص داخلی: 210 میلیارد دلار
آمارهایی كه «ایرلند» به‌ دست آورده باعث شده است كه این كشور درصدر بهترین كشورهای جهان برای كسب‌وكار قرار گیرد. رتبه این كشور از نظر بار مالیاتی در جهان شش است. ایرلند همچنین از نظر نوآوری بیستمین كشور جهان لقب گرفته است. رتبه آزادی مالی این كشور اروپایی نیز 11 ثبت شده است. ایرلند از نقطه نظر خطوط قرمز اقتصادی نیز در جهان دوازدهم است.


نیوزیلند
تولید ناخالص داخلی: 170 میلیارد دلار
دومین كشور این فهرست، «نیوزیلند» است. این كشور نیز توانسته در بسیاری از شاخص‌ها، رتبه‌های چشمگیری به‌ دست آورد. رتبه این كشور در جهان از نظر بار مالیاتی بیست و یك است. علاوه بر این نیوزیلند در زمینه نوآوری نیز بیست و پنجمین كشور دنیاست. آزادی مالی در نیوزیلند آن را در رتبه نهم كشورهای جهان قرار داده است. از منظر خطوط قرمز، نیوزیلند نخستین كشور جهان است.


هنگ‌كنگ
تولید ناخالص داخلی: 263 میلیارد دلار
هنگ‌كنگ یكی از كشورهای آسیایی است كه همواره در بین بهترین كشورهای جهان برای كسب‌وكار رتبه‌های خوبی را به خود اختصاص داده است. این كشور از نظر بار مالیاتی در جهان چهارم است. بیست و سومین كشور جهان از نظر فن‌آوری است و دوازدهمین كشور جهان از نظر آزادی مالی است. هنگ‌كنگ از نظر اقتصادی پنجمین كشور جهان است.


دانمارك
تولید ناخالص داخلی: 314 میلیارد دلار
یكی دیگر از كشورهای اروپایی كه در رده چهارم ایستاده است. بار مالیاتی دانمارك آن را به یازدهمین كشور جهان از این منظر تبدیل كرده است. علاوه بر این دانمارك از منظر رشد فن‌آوری نیز یازدهمین كشور جهان لقب گرفته است. آزادی‌های مالی در دانمارك باعث شده كه در بین سایر كشورهای جهان بیست و هفتم باشد. از منظر خطوط قرمز اقتصادی نیز، دانمارك سی و پنجمین كشور جهان است.


سوئد
تولید ناخالص داخلی: 526 میلیارد دلار
باز هم یك كشور اروپایی دیگر. سوئدی‌ها نیز در بسیاری از آمارها جایگاه قابل‌قبولی داشته‌اند. بار مالیاتی این كشور باعث شده كه سوئد سی و ششمین كشور جهان باشد. علاوه بر این نرخ بالای نوآوری در سوئد آن را در بین كشورهای جهان در رده ششم قرار داده است. این كشور در بین دیگر ممالك جهان از منظر آزادی مالی در رده دوازدهم ایستاده است. سوئد از نظر خطوط قرمز در جهان پنجاه و دوم است.

فنلاند
تولید ناخالص داخلی: 250 میلیارد دلار
«فنلاند» فقط كشور تولیدكننده موبایل‌های باكیفیت نیست! آمارها نشان می‌دهد كه بار مالیاتی در این كشور، فنلاند را در رده نوزدهم كشورهای جهان قرار داده است. این كشور از منظر نوآوری اما نخستین كشور جهان لقب گرفته است. آزادی مالی در فنلاند قابل‌قبول است. فنلاند در این زمینه سی و ششمین كشور جهان است. از منظر خطوط قرمز اقتصادی نیز فنلاند چهل و هشتمین كشور دنیاست.

سنگاپور
تولید ناخالص داخلی: 277 میلیارد دلار
دومین كشور آسیایی كه توانسته در بین هشت كشور نخست این فهرست قرار بگیرد سنگاپور است. این كشور آسیایی نیز همچون هنگ‌كنگ از شرق آسیا در این لیست حضور دارد. بار مالیاتی در سنگاپور باعث شده این كشور در رده پنجم جهان قرار بگیرد. نرخ بالای نوآوری نیز آن را نهمین كشور جهان كرده است. سنگاپور سومین كشور از نظر خط قرمز اقتصادی است.


كانادا
تولید ناخالص داخلی: 1.8 تریلیون دلار
تولید ناخالص داخلی «كانادا» در بین هشت كشور نخست این فهرست عددی چشمگیر است. علاوه بر میزان بالای تولید ناخالص داخلی، بار مالیاتی كانادا آن را هشتمین كشور جهان كرده است. كانادا از منظر فن‌آوری نیز بیست و یكمین كشور دنیاست. آزادی مالی در كانادا باعث شده است كه این كشور آمریكای شمالی در رده 77 دنیا بایستد. از نقطه نظر خطوط قرمز اقتصادی اما كانادا دومین كشور جهان است.

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 24 آذر 1392    | توسط: محمد خلیفه پور    | طبقه بندی: اخبار و گزارشات ویژه کارآفرینان،     | نظرات()